Naše služby pro Vaše teplo domova

 

Solární systémy

 

Solární systémy Peletkamna

Selektivní solární kolektor FSC 21H

Kód zboží:
Výrobce:
Dodací lhůta: na dotaz
Záruka: 24 měsíců

Cena včetně DPH: zašleme obratem na vyžádání

Kolektor vhodný pro horizontální montáž. Deskový solární kolektor, plášť z Al, trubky a absorber z Cu, povrch absorberu selektivní TiNox vrstva, vhodný pro celoroční provoz. Typ absorberu H. Rozměry: 2041 x 1041 x 90 mm, 38 kg, plocha 2,1 m², připojení 4x Rp3/4“ Objem 1,5 l, průtok 105 kg/h, max. tlak 10 bar, max. teplota 205°C... více v PDF

 

Nejdůležitější částí solárního systému jsou kolektory. Kolektory přeměňují sluneční záření na teplo. Přímé záření má největší podíl na výrobě tepla (odražené a rozptýlené je z hlediska uživatele nevýznamné). Aby přímé záření působilo nejlépe na kolektory, musí se instalovat s doporučenou orientací a sklonem (záření by mělo dopadat na sklo kolmo).

Doporučená orientace: jih (výseč JV-J-JZ je také vhodná, pokles výkonu do 10 %).
Doporučený sklon: 45° (sklon 30°- 50° nemá podstatný vliv na výkon).

 

Kromě orientace a klonu má vliv na zisk tepla i počet hodin svitu slunce a znečištění atmosféry. V zimě svítí slunce 4x až 5x méně než v létě. Mraky snižují záření o 50 až 90 %.

 

JASNÁ OBLOHA - 1000 W/m²

OBČASNÉ MRAKY - 600 W/m²
CELKOVĚ ZATAŽENO - 300 W/m²
ZIMNÍ INVERZE - 100 W/m²

 

Pokud chceme s kolektory více akumulovat – je sklon větší např. 50°. Pokud využijeme kolektory pro ohřev letního bazénu – je sklon menší např. 30°. V zimě více topíme - AKU a slunce je nízko nad obzorem a při větším úhlu dopadají paprsky více kolmo. Obdobně v létě je slunce vysoko nad obzorem a při menším úhlu dopadají paprsky více kolmo a zlepší se otop bazénu - BAZ. Pokud orientujeme kolektory na západ – vyrobíme více teplé vody večer.

 

Nejpoužívanější solární sestava na ohřev teplé vody

 

větší obrázek zde

 

Nejpoužívanější solární sestava na akumulaci a ohřev teplé vody

 

větší obrázek zde

Nejpoužívanější solární sestava na ohřev teplé vody a bazén

 

větší obrázek zde

 

Zapojení kolektorů

 

 

Více: Solární systémy.pdf

 

Technologie solárních systémů

Solární systémy.pdf

 

Zpět na Solární kolektory

 


Veškeré dotazy rádi zodpovíme. Pište na motocycles@seznam.cz nebo navštivte náš Showroom, kde se Vám bude věnovat školený pracovník.

počítadlo.abz.cz