Naše služby pro Vaše teplo domova

 

Montážní sady

Kolektory montujeme pomocí montážních sad na podklad. Podkladem může být zem, střecha, stěna. Montážní sada je většinou s podkladem pevně uchycena, v některých případech je pouze zatížena vhodným balastem, aby vítr nemohl kolektor posunout, převrátit a shodit. Kolektory se nejčastěji montují na střechu (1), do střechy (3), celostřešní konstrukce (4), markýza (5), fasáda (6), volná montáž – konstrukce (2), volná montáž – SolTub (vaničky).

 

Montážní sady na střechu
Nejběžnější řešení - do střešní krytiny se chytí kotvy (háky, vruty), na které se šrouby upevní profily. Kolektory se upevní pomocí příložek na profily. Kotvy a šrouby jsou nerezové, profily jsou hliníkové. Pokud je sklon střechy malý (menší než 30°C) použijí se vzpěry. Orientace je nejvhodnější na jih. Pokud máme střechu orientovanou na východ nebo západ, je výhodné kolektory umístit do dvou polí (např. 2 kolektory na východ a 2 kolektory na západ). Někdy se kolektory montují na jižní štítovou zeď.

 

Montážní sady na rovné střechy
Kolektory se upevňují na trojúhelníkové konstrukce, které jsou přišroubovány k podkladu nebo jsou zatíženy betonovými bloky. Orientace konstrukcí směřuje na jih (na rovné střeše můžeme umístit kolektory i diagonálně – nemusí být rovnoběžné s hranou budovy). Na střechách je lepší použít horizontální kolektory (FSC21 H), které „neční“ tak vysoko. Zajímavým řešením je montáž kolektorů na plastové vaničky SolTub. Do vaničky se umístí balastní materiál (kačírek, beton bloky, cihly) a kolektor se umístí na vrch vaničky. Vanička má sklon 35°. Výhodou je, že není nutné vrtat do krytiny, je možné kolektory i s vaničkami přemisťovat o měnit orientaci. Montáž je rychlá a jednoduchá.

 

Ostatní montáže
Montáž na markýzu se používá často v případě, že orientace střechy neumožňuje instalovat kolektory.Při vhodně umístěném kolektoru nedopadá do místnosti v létě sluneční záření. Montáž do střechy a celoplošná není běžná, protože provedení je drahé.

solární systémy Peletkamna

Hák na tašky

Kód zboží:
Výrobce:
Dodací lhůta: na dotaz
Záruka: 24 měsíců

Cena včetně DPH: sdělíme na vyžádání

Nerez hák na tašky

 

 

solární systémy

Hák na šindele, plech, eternit

Kód zboží: SO8100125
Výrobce:
Dodací lhůta: na dotaz
Záruka: 24 měsíců

Cena včetně DPH: sdělíme na vyžádání

Nerez hák na šindele, plech, eternit.

 

 

Solární systémy Peletkamna

Závrtná tyč

Kód zboží:
Výrobce:
Dodací lhůta: na dotaz
Záruka: 24 měsíců

Cena včetně DPH: sdělíme na vyžádání

Nerez závrtná tyč. Lze použít na každý povrch.

 

 

Technologie solárních systémů

Solární systémy.pdf

 1


Veškeré dotazy rádi zodpovíme. Pište na motocycles@seznam.cz nebo navštivte náš Showroom, kde se Vám bude věnovat školený pracovník.

počítadlo.abz.cz