Naše služby pro Vaše teplo domova

 

Akumulační nádrže s měděnými výměníky

 

solární systémy Peletkamna

Delta 750/3

Kód zboží:
Výrobce:
Dodací lhůta: na dotaz
Záruka: 24 měsíců

Cena včetně DPH: 63.893 Kč

Solární akumulátor o objemu 750 litrů. Průměr je 750 mm a výška 2100 mm (bez snímací izolace), což umožňuje postavit akumulátor v běžné místnosti RD. Veškerá hrdla jsou uspořádána v výseči 90°, což umožňuje instalovat akumulátor v rohu místnosti. V nádobě jsou 3 měděné žebrované výměníky. Spodní delta výměník (3,3 m2) je určený pro solární systém (možnost napojit až 15 kolektorů). Uvnitř delta výměníku je válcový výměník (2,3 m2) na předehřev pitné vody. Předehřátá voda je napojena na horní delta výměník, který teplou vodu dohřeje. Na solární akumulátor je možné současně napojit více zdrojů (solární systém, krbová vložka, kotel plynový, kotel na pevné palivo, tepelné čerpadlo. zároveň je na akumulátor napojeno topení – napojení pro radiátory a podlahové topení mohou být oddělené.   Uprostřed pláště nádoby jsou dva nátrubky na instalaci elektrických topných těles – až 2x 7,5kW.

 

Max. pracovní tlak plášť/had: 3/6 bar.

Počet výměníků: 2x delta,  1x FE

Plocha výměníku delta (CU žebra): 3,3 m²

Plocha válcového výměníku (CU žebra): 2,3 m²

Prázdná hmotnost: 194 Kg

 

Pro solární technologie je použití různých typů zásobníků velmi důležité, protože sluneční záření a energie jsou dostupné pouze během dne kdy není zamračeno. Proto použité objemy zásobníků jsou větší a při dimenzování se počítá určitá zásoba (kapacita), která se využije při nevýhodných klimatických podmínkách.

 

Akumulátory jsou většinou z uhlíkové oceli bez vnitřních úprav. Můžeme použít společné akumulátory pro solární systém a např. pro krbový výměník nebo jiný zdroj. Problémem je většinou umístění větších nádob nebo dostatečné průchody. Proto se akumulace s většími objemy řeší montáží beztlakých akumulátorů přímo v místě spotřeby. Předávání a odběr tepla se u velkých akumulátorů řeší pomocí předávacích stanic (deskový výměník, cirkulační čerpadlo, regulace). Velké akumulátory jsou vybaveny stratifikačními vestavbami, aby nedocházelo k míchání vody (studená má být dole, teplá nahoře v zásobníku). Někdy je lepší než 1 velký akumulátor použít 2 nebo více. Potom nejstudenější je nabíjen a nejteplejší se využívá pro dodávky tepla. Objem akumulátoru se musí prověřit ze dvou hledisek – z hlediska využití kapacity zdroje (kolektory budou nabíjet celý den, kamna musí hořet celý večer apod.) nebo z hlediska zabezpečení topení   z akumulátoru při vypnutí zdroje tepla.

 

 

 

Technologie akumulačních nádrží

Solární systémy.pdf

 

Veškeré dotazy rádi zodpovíme. Pište na motocycles@seznam.cz nebo navštivte náš Showroom, kde se Vám bude věnovat školený pracovník.

počítadlo.abz.cz