Naše služby pro Vaše teplo domova

 

Kamna na pelety s rozvodem teplého vzduchu

 

Idrotech edilkamin peletkamna

MOON (11 kW)  

(dva výstupy teplého vzduchu)

Kód zboží: EDIL639300
Výrobce: EDILKAMIN
Dodací lhůta: 1 měsíc/na dotaz
Záruka: 24 měsíců

Cena včetně DPH: 69.690

Kamna na pelety litinová EdilKamin MOON s ventilátorem 800 m3/h. Dva výstupy teplého vzduchu. Provedení mastek. Výkon 11 kW. Účinnost 90,06 %. Vytápěný prostor 270 m3. Zásobník pelety 19 kg. Autonomní režim 7,5-27 hodin. Spotřeba pelety 0,7-2,8 kg/h. Dálkové ovládání 40x40 mm. Systém LEONARDO pro efektivní spalování. Odkouření průměr 80 mm zadní. Sání vzduchu průměr 40 mm. Výška: 1070 mm. Šířka: 620 mm. Hloubka: 560 mm. Hmotnost 243 kg.

Katalogový list

 

Princip funkce

Kamna EdilKamin MOON ohřívají vzduch, k čemuž jako paliva používají dřevěné pelety, jejichž spalování je řízeno elektronicky. Níže je uveden popis funkce. Palivo (pelety) je odebíráno ze zásobníku, který je vybaven tlakovým otvíráním a pomocí šneku poháněného elektro-převodovkou je dopravováno do spalovací pánve.

 

K zapálení pelet dochází prostřednictvím horkého vzduchu ohřátého elektrickým odporem a nasávaného do pánve pomocí ventilátoru na odsávání kouře. Tento ventilátor také odvádí kouř vzniklý spalováním z topeniště a ten poté vychází nátrubkem umístěným dole v zadní části kamen. Kamna umožňují regulovat teplý vzduch tak, že jej nasměrují způsobem, aby vyhříval i přilehlé místnosti. Na zadní straně kamen se nacházejí dva nátrubky, jejichž vnější část má ø 10 cm, které slouží k napojení vedení teplého vzduchu. Kamna jsou za účelem rozvodu vzduchu do jedné nebo dvou přilehlých místností vzadu vybavena dvěma nátrubky, na které musí být napojeny příslušné hliníkové trubky.

 

Za účelem usnadnění rozvodu teplého vzduchu jsou k dispozici sady KIT 10 a KIT 10 BIS – doplňkové příslušenství. Množství paliva a odvádění spalin/přívod spalovacího vzduchu jsou regulovány elektronickou kartou vybavenou softwarem se systémem Leonardo® tak, aby bylo dosaženo spalování s vysokým účinkem a nízkého objemu spalin. Nahoře je instalován synoptický panel, který umožňuje ovládání a zobrazení všech fází fungování kamen. Hlavní fáze lze řídit i prostřednictvím ovládače. Na zadní straně kamen se nachází sériová zásuvka (s kabelem – doplňkové příslušenství, kód 621240) určená k napojení na zařízení sloužící ke vzdálenému zapalování (například telefonické regulátory, časové termostaty atd.).

 

Dvířka se otvírají pomocí příslušné „studené“ rukojeti. Celá vnitřní konstrukce kamen je vyrobena z litiny.

 

Kamna na pelety SPACE jsou vybavena SYSTÉMEM LEONARDO®. Jde o bezpečnostní systém, který zajišťuje optimální fungování kamen za každých podmínek.

 

Systém LEONARDO® umožňuje optimální fungování kamen díky dvěma čidlům, která zaznamenávají hodnotu tlaku ve spalovací komoře a teplotu kouře. Zaznamenávání a následná optimalizace těchto dvou parametrů probíhá neustále, aby bylo možno fungování kamen v případě jakéhokoli problému okamžitě upravit. Díky systému LEONARDO® dochází ke konstantnímu spalování a automatické regulaci tahu na základě vlastností kouřovodu (ohybů, délky, tvaru, průměru atd.) a podmínek prostředí (vítr, vlhkost, atmosférický tlak, instalace kamen ve velké nadmořské výšce atd.). Kouřovod musí být v souladu s předpisy a pokyny uvedenými v návodu. Systém LEONARDO® je také schopen rozpoznat typ pelet a automaticky upravit jejich dodávání tak, aby byla neustále zajištěna požadovaná úroveň spalování (používejte dřevěné pelety o průměru přibližně 6 mm).

 

Vnější povrchové úpravy

boční strany, horní strana a vložky z pískovce

 

Zdroj: www.edilkamin.com 

 

zpět na kamna s rozvodem teplého vzduchu

 

Veškeré dotazy rádi zodpovíme. Pište na motocycles@seznam.cz nebo navštivte náš Showroom, kde se Vám bude věnovat školený pracovník.

počítadlo.abz.cz